Tepelně-izolační systém IGLU | Interpool

Domů » Bazény » Tepelně-izolační systém IGLU

Tepelně-izolační systém IGLU

 

Přednosti bazénu:

Jednoduchý způsob, jak získat vlastní bazén. Během krátké doby a bez velkých problémů se stanete hrdým majitelem.

 • pevné rohové spojení – díky speciální konstrukci již žádné podpěry
 • optimální tvrdost povrchu, jíž je dosaženo prostřednictvím hustoty materiálu P25
 • dokonalý systém skládání umožňuje postavit bazén hluboký až 1,5 m (6 řad) jedinou pracovní operací
 • zcela nové zakulacené tvarovky, pomocí nichž lze poprvé jednoduše a bez problémů postavit neobvyklá zakulacení, ovály stejné jako románské schody atd.
 • desky se zámkovým systémem dotvářejí vyzrálý kompletní program
 

nahoru

Montáž:

bazenyVýkop by měl být na všech čtyřech stranách o 0,5 m větší než je rozměr bazénu (počítejte s tloušťkou stěn 25 cm). Po navezení odpovídajícího štěrku se vybetonuje nejméně 15 cm základ se 2 vrstvami ocelové mřížky A 40. Do tohoto betonového dna se umístí vypouštěcí gule - odpad (Dejte pozor na izolaci!). Doporučuje se zvětšit tento základ na všech stranách o cca. 20 cm. Ve středu předpokládaných stěn bazénu by měly z podkladu čnít ocelové výztuže o průměru 8 mm ve vzájemné vzdálenosti 50 cm a ve výšce 30 cm.

Po zpevnění betonu je možno začít s pokládáním tvarovek IGLU 2000. Tvarovky jsou umísťovány drážkou nahoru. Nyní položte přes každou řadu jednu betonovou výztuž (věncová výztuž) rovněž o průměru 8 mm. Díky speciální konstrukci tvarovek IGLU 2000 můžete Váš bazén nechat "růst" až do požadované výšky a přitom stále zachovávat stabilní tvar přesně podle rozměrů. Když dosahnete konečné výšky, položíte ze shora mezi všechny stojiny nad výši bazénu zásuvné výstuže o průměru 8 mm. Nyní už je pouze umístit dily určené k namontování pomocí nože či pilky.

Pokud chcete ve Vašem bazénu vytvořit zakulacení, např. románské schody, použijete pro to určené zakulacené tvarovky IGLU 2000 a do drážek připravených na vnější straně vsuňte odpovídající klíny. Poté, co jste vše pečlivě zkontrolovali, nestojí betonování - kvalita B225/K3/gk16 - již nic v cestě. Jelikož je možné v rámci tohoto systému pracovat také s hotovým betonem, odpadá namáhavé míchání betonu. Nesmíte však zapomenout, aby při plnění betonovou pumpou byly na konci hadice nasazeny dva segmenty jako spádová brzda (oznamte toto příslušné firmě při objednávání betonu!). Po ztvrdnutí betonu, po cca. 3 týdnech, vyplňte bazén a již můžete pokládat zámkové polystyrénové desky. Dalším krokem je položení vyrovnávací vrstvy z geotextilie a poté montáž fólie a filtračního zařízení. Pokud je vše v okolí bazénu dokončené a uklizené, nemělo by radosti z koupání již nic bránit. Přejeme Vám příjemné koupání!

Zcela nové zakulacené tvarovky

bazeny

nahoru

 

Bazénová výstelka – fólie ALKORPLAN

Výstelka se provádí na místě realizace bazénu dle technologického postupu vaření fólií se specifickými náležitostmi jako stěrkování, lepení podložky geofiltex, instalace profilů Viplanyl atd. Bazénová výstelka je vyráběna v mnoha barevných odstínech, které je možné vzájemně kombinovat. Na výstelku dává výrobce a zároveň zhotovitel 10ti letou garanci na barevnou stálost a hydroizolaci.

 

Bazénová výstelka – fólie ALKORPLAN Bazénová výstelka – fólie ALKORPLAN

 

nahoru

 

Filtrační jednotka

bazenyFiltrační písková jednotka se šesticestným ventilem pro filtraci bazénové vody. Skládá se z filtrační nádoby pro pískovou náplň, čerpadla se sítem pro zachycení hrubých nečistot, šesticestného ventilu s manometrem, propojovací výztužné hadice a příslušenství. Zákazníkovi vybereme filtrační jednotku na míru pro příslušný bazén.

 

Příslušenství:

bazeny
 • protiproudy
 • bezpečnostní alarmy
 • odvlhčovače
 • tepelná čerpadla
 • tepelné výměníky
 • bezchlorová úprava vody
 • elektroautomatická řízení
 • automatické dávkovače
 • sprchy, dlažby, vodní atrakce a další ...
 

nahoru

 

 

Fasády